Aktualności arrow Biblioteki arrow Do Bibliotek Publicznych Gminy Żyraków wiosna przyszła pieszo
Polska Czyta
Do Bibliotek Publicznych Gminy Żyraków wiosna przyszła pieszo PDF Drukuj E-mail
Napisał GBP   
piątek, 08 kwiecień 2011
Słowa zawarte w wierszu Jana Brzechwy odzwierciedlają prace, które napłynęły na III Gminny Konkurs Plastyczny „Zwiastuny wiosny” W pierwszy dzień wiosny tj. 21 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrakowie został rozstrzygnięty III Gminny Konkurs Plastyczny „Zwiastuny Wiosny”. Na konkurs wpłynęło 130 prac plastycznych ( Żyraków indywid. 51, zbiorowych 3 - (l.uczest. 13), Bobrowa indywidualnych 21, zbiorowych 9 - ( l. uczest. 60), Góra Motyczna indywid. 9, zbior. 2 - (l. uczesz. 10), Nagoszyn indywid. 2, zbiorowe 2 - (l. uczest. 12), Zasów indywid. 17, zbior. 2 - (l. uczesz. 29), WTZ 9, OAZIS 2, PB Bobrowa Wola 1 ).
Wśród prac konkursowych w tym roku symbolikę wiosny najpełniej oddała „Pani Wiosna” , która zachwyciła komisję konkursową i tym samym przyznano jej nagrodę specjalną. Pani Wiosna wykonana została przez ucznia klasy O ZSP w Żyrakowie – Igora DykasaW symbolice wiosny zdecydowaną przewagę zyskały: kwiaty wiosenne - przebiśniegi. krokusy, żonkile. Swoje miejsce w konkursie wiosennym znalazły ptaki przylatujące do Polski na wiosnę, gdzie najliczniejszą grupę prac stanowiły z kolei bociany – wykonane różnymi technikami. Jedną z nich było orgiami modułowe. W tej edycji konkursowej dużym powodzeniem cieszyły się prace zbiorowe, które uczą pracy w zespole, integracji, realizacji wspólnych pomysłów.
Rozdanie nagród odbyło się w poszczególnych bibliotekach publicznych, gdzie z prac utworzono wystawę i dekorację biblioteczną.

Zwycięzcami III Gminnego Konkursu Plastycznego „Zwiastuny wiosny” zostali:

Przedszkolaki:

II miejsce Nowak Karolina – GBP Żyraków
II miejsce Stefański Marcin – BP Bobrowa

Klasa O
Nagroda specjalna Dykas Igor - GBP Żyraków
I miejsce Erazmus Arkadiusz -GBP Żyraków
II miejsce Zawojowska Julia –GBP Żyraków
II miejsce Moskal Jadwiga – GBP Żyraków
II miejsce Dziepak Joanna – GBP Żyraków
II miejsce Tylec Joanna – GBP Żyraków
III miejsce Osak Oliwia – BP Bobrowa
III miejsce Występek Konrad – GBP Żyraków
III miejsce Lubera Radosław – GBP Żyraków
III miejsce Cielak Adrian - GBP Żyraków

Wyróżnienie:
1. Piękoś Aleksandra - BP Góra Motyczna
2. Szymaszek Natalia – BP Góra Motyczna

Klasa I
I miejsce Lipa Filip – GBP Żyraków
I miejsce Rokita Mateusz – GBP Żyraków
I miejsce Kuta Alicja – BP Góra Motyczna
I miejsce Chęciek Izabela– BP Góra Motyczna
I miejsce Bochniewicz Martyna– BP Góra Motyczna
II miejsce Longosz Piotr –GBP Żyraków
II miejsce Gąsior Dawid –GBP Żyraków
III miejsce Wolska Karolina– GBP Żyraków
III miejsce Wiercioch Izabela –BP Góra Motyczna
III miejsce Kopera Klaudia – GBP Żyraków



Klasa II
I miejsce Wolska Patrycja – BP Góra Motyczna
I miejsce Pleban Julita – BP Zasów
II miejsce Cetnarski Wiktor – GBP Żyraków
II miejsce Wrona Natalia – GBP Żyraków
III miejsce Kalita Jakub – GBP Żyraków
III miejsce Koziara Agnieszka – GBP Żyraków
III miejsce Biduś Gabriel – GBP Żyraków
III miejsce Matuszkiewicz Dominika - BP Bobrowa

Wyróżnienie:
1. Zielińska Justyna – BP Zasów
2. Czaja Magdalena – GBP Żyraków
3. Tylec Magdalena - GBP Żyraków
4. Ciemiorek Bartosz - GBP Żyraków
5. Kujbida Agata – BP Bobrowa
6. Wałęga Patrycja – BP Zasów

Klasa III
I miejsce Wolska Aleksandra – GBP Żyraków
I miejsce Żmuda Kinga – BP Zasów
I miejsce Borowiec Natalia – BP Zasów
II miejsce Fluder Natalia - BP Zasów
II miejsce Kulig Dominika – BP Bobrowa
III miejsce Magdoń Kamila BP Zasów
III miejsce Pytel Piotr – BP Nagoszyn

Wyróżnienia:
1. Wilk Bartosz – BP Bobrowa
2. Wawrzonek Dominik – BP Zasów


Klasa IV, V, VI
I miejsce Kaczor Dawid kl.V – GBP Żyraków
I miejsce Tokarz Natalia kl.IV - GBP Żyraków
I miejsce Knap Ewelina kl.V – GBP Żyraków
II miejsce Wójcik Kinga kl.IV- GBP Żyraków
II miejsce Czaja Paweł kl.IV – GBP Żyraków
II miejsce Zarzycka Gabriela kl.IV – GBP Żyraków
II miejsce Fluder Krystian kl.IV – BP Bobrowa
III miejsce Zieliński Michał kl.V – BP Zasów
III miejsce Zielińska Małgorzata kl.IV – BP Zasów
III miejsce Lipa Izabela kl.V – GBP Żyraków

Wyróżnienie:
1. Wrona Magdalena kl.V – GBP Żyraków
2. Wrona Dominik kl.V- GBP Żyraków
3. Sołowska Magdalena kl.V - BP Zasów





Gimnazjum:

Wyróżnienie:
1. Jachym Katarzyna kl.II Gim. – BP Zasów
2. Cieśla Paulina kl.III Gim. – Punkt Biblioteczny w Bobrowej Woli

Prace zbiorowe

I miejsce Szalwa Agnieszka lat 5 i Justyna lat 6 - GBP Żyraków

I miejsce Ślęzak Karolina i Piotr – klasa I - GBP Żyraków

I miejsce klasa „0” BP Zasów
- Borowiec Katarzyna
- Cyganowska Wiktoria
- Czuchra Weronika
- Fluder Karolina
- Fluder Weronika
- Gadawska Oliwia
- Giza Bartosz
- Graniczny Sandra
- Kania Dominik
- Lis Eliza
- Tomasiewicz Iwona
- Typer Kinga
- Wyszyński Brajan
- Zygmunt Marcel
- Żmuda Amelia

I miejsce klasa „I” BP Bobrowa
- Węgrzyn Wiktoria
- Fluder Faustyna
- Nowakowska Klaudia
- Stefański Łukasz
- Gil Justyna
- Derlęga Kinga
- Pietrzyk Paweł
- Bielawa Filip

II miejsce Osak Malwina kl.IV i Norbert Osak kl.II - BP Bobrowa

II miejsce klasa III - BP Bobrowa
Fluder Katarzyna
Szewc Karolina
Pluta Konrad
Grzyb Krystian
Cisło Eryk
Stefańska Klaudia
Stefan Piotr
Kulig Dominika
Piszczek Kamila
Lik Maria
Osak Bartosz
Lipa Bartosz
Fluder Szymon
Mazur Izabela
Świstak Mariusz
Wilk Bartosz
Sroka Wiktoria
Pieniążek Julka
Mazur Łukasz

II miejsce Przedszkole Publiczne grupa dzieci młodszych 3 i 4 lata – BP Nagoszyn
- Wrzesień Alicja
- Krupa Natalia
- Opiera Weronika
- Sak Klaudia
- Cyran Paweł
- Łączak Szymon



II miejsce klasa II – BP Zasów
- Gadawska Amelia
- Giza Jakub
- Krzystyniak Karol
- Kuciemba Radosław
- Maniewski Damian
- Nosal Anna
- Smulski Mariusz
- Pleban Julita
- Typer Wiktoria
- Wałęga Patrycja
- Wiercioch Bartosz
- Zielińska Justyna
- Zygmunt Dawid
- Żmuda Paulina

III miejsce Stefan Justyna kl.II i Wielgus Amelia kl.II – BP Bobrowa

III miejsce klasa II – BP Bobrowa
- Osak Kamil
- Skwira Jacek
- Zator Filip
- Szlachta Sebastian
- Prokop Jakub


Wyróżnienie :
1. Publiczne Przedszkole – BP Bobrowa
- Gawlik Katarzyna
- Godlewska Wiktoria
- Janora Katarzyna
- Krakowski Paweł
- Łączak Natalia
- Maroń Kamila
- Partacz Michał
- Prokop Szymon
- Ruda Piotr
- Sadło Wiktoria
- Skarbek Julita
- Stalec Wiktoria
- Stefański Marcin
- Szalwa Przemysław
- Zaręba Gabriela
- Zawojowska Aleksandra
2. Stefański Jakub kl.II i Stefański Łukasz kl.I – BP Bobrowa


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli i OAZIS Korzeniów
I miejsce Skubel Marek i Kolak Łukasz OAZIS Korzeniów
II miejsce Dygdoń Teresa WTZ w Bobrowej Woli
II miejsce Skrzypek Andżelika i Kontrabecki Tomasz OAZIS Korzeniów
III miejsce Boroń Aneta WTZ w Bobrowej Woli





Serdeczne podziękowania dla opiekunów uczestników konkursu:

ZSP Żyraków:
1) Renata Flankowska
2) Kinga Czeluśniak
3) Edyta Szczędor
4) Lucyna Czernicka
5) Małgorzata Drozdowska
6) Marta Łączak
7) Barbara Różańska

PP Bobrowa:
1) Marta Biduś
2) Ewelina Bizoń
3) Małgorzata Morawczyńska

ZSP Bobrowa:
1) Ewa Laska
2) Maria Klisiewicz
3) Barbara Kula
4) Halina Lipa


ZSP Zasów:
1) Zofia Wałęga
2) Marzena Falarz
3) Anna Król

ZSP Góra Motyczna:
1) Małgorzata Siwula

PP Nagoszyn
1) Bogusława Mazur
2) Monika Skrzyniarz

OAZIS Korzeniów
1) Barbara Zielińska
2) Weronika Jodłowska


i Warsztatom Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie


Biblioteka Publiczna w Bobrowej




Biblioteka Publiczna w Górze Motycznej

Biblioteka Publiczna w Zasowie


Biblioteka Publiczna w Nagoszynie


<< wstecz   dalej >>
Copyright 2000 - 2004 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.